SAM HAVADTOY interiérový designér Johna Lenona a Yoko Ono

Když jste navrhoval domy pro Johna Lennona a Yoko Ono, co byl jejich požadavek, jak má dům vypadat?

Setkali jsme se na Madison avenue, kde jsem měl obchod. Jednou mi můj bývalý zaměstnavatel řekl: „vždycky se lidem koukni na boty, bohatí lidí mají vždy pěkné, kvalitní boty“.

 

Takže oni přišli do obchodu v děsném oblečení a já jsem je neviděl, protože to nemohla být pravda, že jsou to oni. Je to jako by v Praze seděla na kafi Liz Taylor, také by jste si napoprvé nemysleli že to je ona. Pak mne kolegyně upozornila, že je tu John a Yoko. Napřed jsem si myslel, že si ze mne utahuje, ale pak jsem se jim podíval na boty a na ně samotné a pomyslel si: „do pr.. to je John a Yoko“ .

 

Líbily se jim dvě židle, tak jsem je poslal k nim domů a sebe s nimi, abych zkontroloval, jak tam ladí. Věděl jsem, co potřebují – egyptský stolek, měli jsme ho v Londýně. Nabídl jsem fotky nábytku z Londýna a Yoko se velmi líbil. Johnovi také. Pak John říká: „ proč bys vlastně nemohl Yoko s tím vším pomoct, už dva roky na tom dělá a nic se pořád neděje“.

 

Tak jsem začal s kanceláří, pak bytem v New Yorku, pak domem na venkově, dále domem v Palm Beach, dále ve Virginii, pak na long Irelandu. Šlo o spousty projektů.

celý článek najdete zde »